nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.03.2018 15:00

Za wcześnie

Zakochałem się w koleżance z klasy. Głupio mi, że rozmawiamy więcej przez Internet. Wstydzę się do niej podejść i porozmawiać, mimo że jest bardzo otwarta. Nie chcę jej nic obiecywać bo jesteśmy za młodzi. 12-latek

Jesteś bardzo dojrzały, skoro nie chcesz niczego obiecywać. Bo chociaż się zakochałeś, to rozumiesz, że na prawdziwe chodzenie jesteście za młodzi.
Napisz jej przy okazji, że masz niepotrzebne hamulce w rozmowie na żywo. Poproś nawet o pomoc.
Albo sam walcz ze swoim onieśmieleniem. Bo warto się po prostu przyjaźnić. Im więcej żartów, tym lepiej. Każdego dnia próbuj przełamać nieśmiałość i podchodzić. Nie załamuj się, że to się nie udaje, ciągle podejmuj próby. Wiem, że z nią rozmawia się trudniej niż z innymi dziewczynami, bo na niej Ci zależy. Ale próbuj każdego dnia.
Jesteś dojrzały, bo zdajesz sobie sprawę ze swojego wieku. Wyznania byłyby trochę dziecinne. Kiedyś, gdy będziecie pisali czy rozmawiali, nawet o tym powiedz, że w Waszym wieku lepiej się przyjaźnić niż bawić w chodzenie. Ale przyjaźń z iskrą zauroczenia ma wielki urok..
Byle do wiosny. Wtedy warto większą grupą rówieśników umawiać się na rowery, na piłkę, na spacery. W grupie lepiej bo wesoło, nie są to randki tylko mile spędzony wspólny czas. A iskierki zauroczenia przelatują. Zaczynaj zawsze rozmowy od tematów szkolnych, klasowych, takie zwyczajne. Potem żarty, a dopiero potem inne tematy, zależnie co Was interesuje. Dobre są wspomnienia z dzieciństwa, co lubiliście oglądać, czego się baliście, z kim byliście w przedszkolu i wiele, wiele innych. To zawsze powód do śmiechu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione