nasze media Najnowszy numer 11/2019

Gabriela Szulik

dodane 23.02.2018 09:48

Prezydent z harcerzami

Harcerstwo uczyło mnie, jak być dobrym Polakiem – mówił prezydent Andrzej Duda

W czwartek, 22 lutego w zameczku prezydenckim w Wiśle z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbyło się spotkaniu z harcerzami. „Cieszę się, że w Polsce istnieje harcerstwo, bo harcerstwo uczyło mnie, jak być dobrym Polakiem obok tego, czego nauczyłem się w domu” – mówił prezydent podczas spotkania. „Harcerze zawsze byli, zawsze stawali na wezwanie, nigdy nie zawiedli swojej ojczyzny i za to także, jako prezydent Rzeczypospolitej, dzisiaj, w tym właśnie roku 100-lecia odzyskania niepodległości chciałem wam wszystkim gorąco podziękować”.

Każdego roku 22 lutego, harcerze organizują Dzień Myśli Braterskiej. To święto przyjaźni obchodzone na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu, Roberta Baden-Powella.

Na spotkaniu w Wiśle byli harcerze z Polski, jak również ze środowisk polonijnych: byli skauci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 11.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 6
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione