nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Krzysztof Król

dodane 15.12.2017 09:39

Chcą być jak superbohater św. Józef czyli strażnik Skarbów

W tym roku, podczas rorat, dzieci z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., jeżdżą wozem strażackim.

Przejazd wozem strażackim jest możliwy po okazaniu „Jednodniowej licencji strażaka”. - Dzieci otrzymują ją w zamian za przyniesienia serca z dobrymi uczynkami - wyjaśnia ks. Bartłomiej Rybacki.

- Wóz strażacki to nawiązanie do tegorocznego pożaru katedry oraz do strażaków, którzy walcząc z ogniem okazali się superbohaterami. Podobnym superbohaterem był św. Józef czyli strażnik Skarbów: Jezusa i Maryi. Na kartach Pisma Świętego nie powiedział ani jednego słowa, ale swoimi czynami okazał się wyjątkowy. Dlatego patrząc na św. Józefa, uczymy się każdego dnia jak być superbohaterami w XXI wieku - dodaje.

Po roratach dla wszystkich bohaterów czeka oczywiście posiłek dodający mocy czyli: drożdżówka i kakao.

Ale to nie jedyna niespodzianka. W jedną z niedziel, dzięki pomocy wojewódzkiego komendanta straży pożarnej, można było spotkać prawdziwych strażaków i zobaczyć jak wygląda wóz strażacki od środka.

W roratach w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. uczestniczy ok. 150 dzieci.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione