nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Gabriela Szulik

dodane 04.12.2017 10:26

Roraty rozpoczęte

Wraz z Adwentem od poniedziałku, 4 grudnia we wszystkich parafiach w Polsce rozpoczęły się Roraty, Msze św. odprawiane ku czci Matki Bożej.

Tradycja Mszy roratnich sięgająca w Polsce XIII wieku, czasów św. Kingi i księcia Bolesława Wstydliwego, przetrwała a w ostatnich latach uczestników Rorat przybywa.

Przez spotkania roratnie przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” do Bożego Narodzenia poprowadzi w tym roku św. Józef z rodu Dawida. On – człowiek, któremu Bóg, jak to podkreślił Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos” „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami” – będzie przewodnikiem na adwentowej drodze.

Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa rozpoczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.

Podczas Rorat ze św. Józefem dzieci poznają historię powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcę Kościoła.

Dzisiaj, tj. 4 grudnia uczestniczy Rorat otrzymują planszę, na którą w kolejne dni będą przyklejać obrazki. Ostatniego dnia dostaną obrazek św. Józefa Kaliskiego z modlitwą.

Redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” od wielu lat przygotowuje materiały duszpasterskie na Adwent. Korzysta z nich około 4 tysięcy polskich parafii. Ponadto z materiałów małogościowych korzystają też księża w Czechach, Słowacji, na Ukrainie, Białorusi a nawet dwie polskie parafie z USA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione