nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Gabriela Szulik

dodane 04.12.2017 10:26

Roraty rozpoczęte

Wraz z Adwentem od poniedziałku, 4 grudnia we wszystkich parafiach w Polsce rozpoczęły się Roraty, Msze św. odprawiane ku czci Matki Bożej.

Tradycja Mszy roratnich sięgająca w Polsce XIII wieku, czasów św. Kingi i księcia Bolesława Wstydliwego, przetrwała a w ostatnich latach uczestników Rorat przybywa.

Przez spotkania roratnie przygotowane przez redakcję „Małego Gościa” do Bożego Narodzenia poprowadzi w tym roku św. Józef z rodu Dawida. On – człowiek, któremu Bóg, jak to podkreślił Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos” „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami” – będzie przewodnikiem na adwentowej drodze.

Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok św. Józefa rozpoczął się tam w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 r., i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r.

Podczas Rorat ze św. Józefem dzieci poznają historię powiernika tajemnicy Boga, opiekuna i wychowawcy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcę Kościoła.

Dzisiaj, tj. 4 grudnia uczestniczy Rorat otrzymują planszę, na którą w kolejne dni będą przyklejać obrazki. Ostatniego dnia dostaną obrazek św. Józefa Kaliskiego z modlitwą.

Redakcja „Małego Gościa Niedzielnego” od wielu lat przygotowuje materiały duszpasterskie na Adwent. Korzysta z nich około 4 tysięcy polskich parafii. Ponadto z materiałów małogościowych korzystają też księża w Czechach, Słowacji, na Ukrainie, Białorusi a nawet dwie polskie parafie z USA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione