nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 04.12.2017 16:00

Kto tu rządzi?

Gdy wracam do domu ze szkoły, to zaglądam w telefon i włączam telewizor, pomimo, że wiem o zadaniu domowym. Zanim się obejrzę, mijają w ten sposób 3 godziny. Po treningu nie mam czasu na odrobienie zadania, więc robię tylko na pierwszą lekcje, a resztę kończę w szkole. Mam z wszystkich przedmiotów taką sytuację, że następny brak zadania to jedynka. Chcę się zmusić do tego, aby odrabiać lekcje od razu po przyjściu ze szkoły, ale nie wiem jak... 12-latek

Jeśli masz treningi, to ćwiczysz wytrwałość, charakter, ale w sprawie telefonu i telewizora jesteś, niestety, miękki jak plastelina. Nikt za Ciebie nie podejmie tej decyzji, że po powrocie odrabiasz szybko lekcje. Jeśli ktoś z dorosłych jest w domu, niech Ci pomoże i zabierze telefon, wyłączy telewizor. Człowiek to po łacinie "homo sapiens" czyli istota myśląca. Skoro masz rozum i myślisz, to wydaj sobie rozkaz, że najpierw w szybkim tempie zadania. Człowiek to po łacinie też "homo faber" czyli kowal, istota pracująca. W pełni zadowoleni jesteśmy wtedy, gdy jesteśmy aktywni, pracujemy. A podstawową pracą ucznia jest nauka! Jak ktoś podchodzi do obowiązków teraz, takim będzie kiedyś pracownikiem. Chcesz żyć z zasiłków, czy chcesz porządnie zarabiać? Tak lubicie w szkole żądać dla siebie różnych praw, czujecie swoją wolność. Tymczasem stałeś się niewolnikiem telefonu i telewizora. Nie Ty jeden, świat jest pełen tego typu niewolników. Więc zrób powstanie i wywalcz sobie wolność! Nie może Tobą rządzić telefon czy telewizor tylko Ty sobą rządzisz. Ogłoś sam sobie przejęcie władzy. Zrób tabelkę z datami kolejnych dni. Wpisuj plusy lub minusy, jeśli zadania nie zrobisz. Wyznacz sobie kary i to takie przykre dla Ciebie. Jeśli nie będziesz odrabiał zadań, to oceny na półrocze będą coraz gorsze, na świadectwie też. Kiedyś zamkniesz sobie w ten sposób drogę do dobrej szkoły, na studia. Nauczyciele wyrobią sobie o Tobie złą opinię, którą potem trudno zmienić. Uważaj na to!
Wniosek:
Twoje życie w Twoich rękach. Huknij pięścią w stół i powiedz swojemu charakterowi, że od dzisiaj Ty sobą rządzisz.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione