nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 18.11.2017 16:00

Jestem najbrzydsza

Czuję, że jestem najbrzydszą dziewczyną na świecie. Nic mi się w moim wyglądzie nie podoba. Moje włosy są jak siano, mam duże czoło, grube nogi itd. Cały czas siedzę w Internecie i patrzę na wszystkie dziewczyny, które są o wiele ładniejsze ode mnie. Nawet mi się nie chce żyć. Nie chce mi sie wstawać z łóżka, bo nie mam pewności siebie, Czuję, że wszyscy teraz każdego oceniają po wyglądzie... 14 latka

Najpierw posyłam Ci słowa psalmu "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie". To nie żarty, to fakt. Trzeba tylko piękno w sobie znaleźć i wydobyć na światło.
Oto konkretne rady. Wyłącz komputer, nie zaglądaj do Internetu. Zdjęcia nie oddają prawdy o dziewczynach. Stań przed lustrem, zgarb się, zrób smętną, ponurą minę, a potem nagle wyprostuj się, uśmiechnij wesoło, łobuzersko, pomyśl o czymś śmiesznym, radosnym, dobrym! Tajemnica urody tkwi w oczach, w spojrzeniu, w wyrazie twarzy Dlatego warto mieć dobre myśli w sobie! Gdy Ty o sobie źle myślisz, to inni to wyczuwają i powtarzają Twoją opinię. Jeśli będziesz z siebie zadowolona, inni uznają, że jesteś ładna. To naprawdę tak działa. Włosy. Hm, może wybierz się do dobrej fryzjerki i zapytaj, w jakiej fryzurze byłoby Ci najlepiej. Może warto coś zmienić, zapytać, jak dbać o włosy, te, jakie masz, bo każdy gatunek włosów lubi coś innego. Tylko nie daj się naciągać na drogie kosmetyki, może lepiej zioła, coś naturalnego? Zamiast siedzieć przed monitorem i się dołować, zacznij uprawiać sport- biegi, marsze, ćwiczenia w swoim pokoju. Jeśli macie sympatycznych nauczycieli w-f, to zapytaj o ćwiczenia na nogi. Moja wiekowa ciocia, przedwojenna krawcowa, twierdziła, że tajemnica urody kobiety tkwi też w sposobie poruszania się, siedzenia. Zawsze wyprostowana, głowa uniesiona, piękny sposób siedzenia. Sprawdź to. Wędruj po mieszkaniu z książką na głowie. Ćwicz wyprostowane siedzenie. Uśmiech i blask oczu nadają twarzy niesamowicie dużo plusów. Zrób eksperyment i przez miesiąc stosuj moje rady. Masz bowiem rację, że wygląd jest oceniany, ale zdjęcia kłamią, bo wszędzie dostępne są programy komputerowe tuszujące braki. A Twoje wynikają raczej ze złego nastawienia do siebie, z lenistwa, które Cię ogarnia. Jak ma się podobać dziewczyna wylegująca się w łóżku, niechętna do działania? Od dzisiaj zacznij zmiany, odważ się, warto.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..