nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 30.10.2017 16:00

Bez porównywania

Czuję się gorsza i brzydsza od innych dziewczyn. Nie od wszystkich, tylko tych, które zdają mi się ładniejsze ode mnie. Boję się, że właśnie tak o mnie myślą: że jestem brzydsza i gorsza od nich. Zdaję sobie sprawę, że moje zachowanie jest irracjonalne. Mimo to trwam w tym przekonaniu i nie wiem jak mam od niego uciec. Szesnastolatka

Nie porównuj się do innych dziewczyn! Porównywanie to oznaka braku dojrzałości! Tajemnica urody tkwi głównie we wnętrzu- piękne myśli, pozytywne myślenie, naturalna serdeczność, pogoda ducha, dobro. Pracuj nad tym, myśl dobrze o wszystkich, nie czuj się gorsza. Bo jeśli źle o sobie myślisz, inni to nieświadomie wyczuwają i tak samo o Tobie myślą. Chyba już zauważyłaś, że dziewczyny uważane za ładne niekoniecznie takie są. Ale one są z siebie zadowolone i inni od razu powielają taką opinię. Jako stara nauczycielka często to widziałam. Dziewczyna kochająca ludzi, świat, Boga ma w sobie tyle blasku, że pewnego dnia właściwy chłopak wpadnie po uszy w miłości.
Ale często na właściwego chłopaka trzeba czekać. Nie w zamknięciu, tylko w ruchu, aktywności, otwarciu na świat i ludzi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione