Bez porównywania

dodane 30.10.2017 16:00

Czuję się gorsza i brzydsza od innych dziewczyn. Nie od wszystkich, tylko tych, które zdają mi się ładniejsze ode mnie. Boję się, że właśnie tak o mnie myślą: że jestem brzydsza i gorsza od nich. Zdaję sobie sprawę, że moje zachowanie jest irracjonalne. Mimo to trwam w tym przekonaniu i nie wiem jak mam od niego uciec. Szesnastolatka

Iza Paszkowska Iza Paszkowska

Nie porównuj się do innych dziewczyn! Porównywanie to oznaka braku dojrzałości! Tajemnica urody tkwi głównie we wnętrzu- piękne myśli, pozytywne myślenie, naturalna serdeczność, pogoda ducha, dobro. Pracuj nad tym, myśl dobrze o wszystkich, nie czuj się gorsza. Bo jeśli źle o sobie myślisz, inni to nieświadomie wyczuwają i tak samo o Tobie myślą. Chyba już zauważyłaś, że dziewczyny uważane za ładne niekoniecznie takie są. Ale one są z siebie zadowolone i inni od razu powielają taką opinię. Jako stara nauczycielka często to widziałam. Dziewczyna kochająca ludzi, świat, Boga ma w sobie tyle blasku, że pewnego dnia właściwy chłopak wpadnie po uszy w miłości.
Ale często na właściwego chłopaka trzeba czekać. Nie w zamknięciu, tylko w ruchu, aktywności, otwarciu na świat i ludzi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

Tagi: