nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 13.10.2017 15:00

Nie porównuj się do koleżanek

Nie wiem, może ja się wydaje inną, ale nawet gdy jadę do szkoły, nie maluję się. Czasem tuszuję rzęsy i tyle. A inne dziewczyny są bardzo pomalowane, paznokcie zrobione. Niekiedy mam wielką ochotę być jak one, chodzić z torebką do szkoły, wymalowana i nie przejmować się nauką. Nie wiem, czy to działanie szatana? Przecież na malowaniu się i strojeniu się świat nie kończy się, są też inne wartości. Wiadomo trzeba być czystym i schludnym, ale no nie aż tak jak one. Ja nie palę i nie piję. One tak. Licealistka

Młode dziewczyny często nie mają umiaru w malowaniu. Ale to minie niedługo, nie myśl o nich źle, no i nie naśladuj. To nie tak, że wymalowana to jakaś podejrzana, a niepomalowana to porządna. Jeśli masz ochotę, maluj się troszkę mocniej, byle bez przesady. Gdy młoda dziewczyna za bardzo się maluje, wygląda wulgarnie lub śmiesznie. Ale trudno, tak było, jest i będzie, że w tym wieku się przesadza. Jeśli chcesz próbować, uczyć się makijażu, to nic w tym złego. Możesz robić jakieś próby w domu, możesz do szkoły zrobić paznokcie, podkład. Ale to nie znaczy, że wtedy przestaniesz się uczyć. Świat nie jest czarno - biały. Ma wiele odcieni, ludzie mają zalety i wady. Wiele licealistek pięknie i umiejętnie dba o wygląd, a jednocześnie rzetelnie się uczą. Szatan może zachęcać do lenistwa i nieuctwa, a malowanie się to coś innego. Jeden z warunków dojrzałości to nie porównywać się do innych. Skoro lubisz lekki makijaż, to tak ma być i nie jest ważne, co robią koleżanki. . Musisz czuć swoją wartość, bo ją masz i koniec. Jesteś sobą, jedyną, cudowną.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione