nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 20.09.2017 15:30

Marzenie o karierze

W domu kultury są przesłuchania na zajęcia wokalne. Ćwiczyłam głos w weekend, śpiewałam u koleżanki i mówiła, żebym się zgłosiła za rok. Ale ja nie chcę! Bardzo bym chciała w przyszłości zostać piosenkarką jak moja idolka. Chciałabym spróbować w 2 domach, bo nie wiem, w którym mnie przyjmą. Jak mogę przezwyciężyć stres? 14-latka

Dobierając piosenkę pilnuj, by tekst chociaż trochę pasował do Twojego wieku, bo to czasami żałosne i śmieszne, gdy tekst jest dla dojrzałej kobiety. Tekst musisz czuć, rozumieć, dobrze znać zarówno melodię jak i słowa.
Natomiast jeśli marzysz o karierze piosenkarki, to pracuj nad śmiałością, odwagą, umiejętnością występów przez publicznością Do tego trzeba mieć mocny charakter, by znieść krytykę, brak powodzenia itd. Pamiętam, że bałaś się zabierać głos w klasie, bałaś się cokolwiek załatwiać. To musiałabyś zmienić.
Jeśli ktoś marzy o śpiewaniu, to idzie na wszelkie możliwe przesłuchania. I tak zrób- idź wszędzie! Bądź gotowa usłyszeć surowe nawet opinie na temat swoich umiejętności. Nie jest ważne, co powiedziała koleżanka. Liczy się opinia fachowców i tylko oni mogą prawidłowo ocenić Twoje możliwości.
Nie jesteś już małą dziewczynką i zacznij myśleć rozsądnie. Masz marzenie i jeśli chcesz je realizować, to trzeba umieć rozmawiać z ludźmi, walczyć o swoje. Jesteś w takim wieku, że czasami zmienia się charakter. Próbuj obudzić w sobie pewność siebie i śmiałość, gdyż bez tego nie wyobrażam sobie pracy w rozrywce.
Sposoby pozbycia się stresu:
1. Mocne oddychanie, które doprowadza tlen do mózgu, wtedy się lepiej myśli, odpręża
2. Przed samym przesłuchaniem nie siedź na korytarzu, tylko cały czas się ruszaj, bo ruch pomniejsza stres
3. Przed wejściem na przesłuchanie pomyśl, że za 5 minut będzie po wszystkim. To nie matura, to tylko przesłuchanie.
Bądź sobą, nie staraj się być sobowtórem swojej idolki. Podejdź do problemu bardziej na luzie. Jeśli Cię przyjmą, to będziesz się bardzo cieszyła. Jeśli Cię nie przyjmą, to widocznie tak dla Ciebie w tym roku lepiej, spróbujesz za rok lub za semestr, jeśli będzie miejsce.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..