nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 19.09.2017 15:30

Stres przed spotkaniem

Piszę z takim jednym chłopakiem, normalny, jak to w tym wieku. On chce się ze mną spotkać. Ale ja nie jestem przekonana. Boję się tego szykowania, co zrobić, jak się zachować, niezręczna cisza. Strasznie się stresuję, nie wyobrażam sobie tego w ogóle. 17-latka

Rozumiem stres. Ale samo pisanie to sztuczny świat, to nie jest do końca prawda i wcale sie drugiego człowieka dobrze w ten sposób nie poznaje. Nie tylko uczucie zauroczenia, zakochania potrzebuje bezpośrednich rozmów. Przyjaźń też. Poza tym, nie ufałabym chłopakowi, który by unikał spotkania. A skoro ten chce, to dobrze o nim świadczy.
Pewnie, ze pierwsze spotkania są stresujące. Ale pamiętaj, że on się nie mniej stresuje. Poza tym, jako chłopak to on powinien prowadzić rozmowę, mieć pomysły: gdzie iść, co robić. Ty nawet możesz zaraz po przywitaniu powiedzieć szczerze, że jesteś jednym wielkim stresem. Dziewczynie wypada być zdenerwowaną, onieśmieloną itd. To dodaje chłopakowi odwagi, lepiej czuje swoją męską siłę psychiczną. Dlatego przyznając się do onieśmielenia, pomożesz Wam obojgu.
Trzeba ryzykować, poznawać, spotykać się, bo tylko w ten sposób pozna się w kogoś wartościowego. Tylko trzeba zachować rozsądek, znać swoją wartość, mieć jasne zasady i nie spieszyć się.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione