nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP/Gabriela Szulik

dodane 05.05.2017 18:28

Reksio i bociany w Libanie

Do szkół w Libanie trafiło niemal tysiąc płyt z filmem „Reksio i Bocian”. Przekazali je polscy przyrodnicy.

Chodzi o to, by uwrażliwić najmłodszych na problem ochrony bociana. W Libanie, najczęściej na granicy z Syrią, podczas corocznej wędrówki bociany giną masowo, ale są też zabijane przez myśliwych.

Poza filmem, w którym Reksio ratuje rannego ptaka, uczniowie wysłuchali też pogadanek na temat ochrony bociana białego. Przeprowadzili je polscy przyrodnicy z Grupy EkoLogicznej.

Po prelekcji dzieci z zainteresowaniem pytały, kiedy bociany przylatują do Polski, jak długo wysiadują jaja, ile młodych mają w gniazdach.

Przez dzieci łatwiej trafić do dorosłych. I tak się stało, bo pod koniec pobytu polskich przyrodników o spotkanie poprosili libańscy myśliwi, którzy często do ptaków strzelają. Ornitolodzy mówili im wprost, że to, co robią, jest złe, że bocian jest ptakiem chronionym, również w Libanie.

Grupa EkoLogiczna już od czterech lat organizuje akcje „Bociany ponad granicami”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione