nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 28.04.2017 16:00

Czy przyjaźń przetrwa tę próbę?

Jestem w bardzo trudnej sytuacji. Podoba mi się pewien chłopak. Znam go bardzo dobrze. Dużo rozmawiamy. Ten chłopak podoba się także mojej przyjaciółce. Choć mogę się założyć, że u niej to szybko minie, ale tym razem nie jestem pewna. Nie wiem co robić? Moja przyjaciółka często o nim mówi. Obawiam się, że nasza przyjaźń może tej sytuacji nie przetrwać. Zakochana 12-latka

Sytuacja jest trudna, ale typowa, bo często przyjaciółkom podoba się ten sam chłopak.
Oto kilka rozwiązań. Mówisz przyjaciółce o tym, że on Ci się podoba, wiesz, że jej też i pytasz, jakie ona widzi rozwiązanie. Ja bym radziła, by Wasze uczucia zamienić w przyjaźń. Dajcie sobie kolejny rok na przyjaźń z tym chłopakiem. Może w tym czasie jednej z Was przejdzie, może jemu przejdzie. Po prostu rok spotkań, rozmów, spacerów, ale bez chodzenia, chociaż iskry mogą przelatywać. Powiedz jej szczerze, że cenisz sobie Waszą przyjaźń, ale serce nie sługa, też jesteś zauroczona. Marzysz o nim, ale nie chcesz też utracić przyjaźni. Więc pytasz ją, czy ona ma takie samo podejście. W szczerej rozmowie z przyjaciółką mówisz, że od wieków młodzi zakochują się i jednocześnie mają przyjaciół. Prosisz ją, by okazała się wyrozumiała i nie zrywała przyjaźni, jeśli Ty i ten chłopak będziecie parą. Jednak nie spiesz się do tego, bo w Waszym wieku raczej nie powstają pary na długo. Dlatego tym bardziej ceń przyjaźń. Życzę wiele rozsądku, a jeszcze więcej odwagi i radości życia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione