Opiekunka zwierząt w zoo w Australii ma na imię Jess. Jej podopieczny to Artur, 11-letni tapir. Jest nieparzystokopytny… Czyli wszystko w porządku… Tapiry należą właśnie do takiego rzędu ssaków.
Inne przykłady ssaków nieparzystokopytnych to konie, zebry, osły i nosorożce. Pomijamy chwilowo sprawy długości ciała i wagi. U nieparzystokopytnych ciekawe są… palce. Tapiry są „palcochodami”. To oznacza, że gdy chodzą, ich kończyny dotykają ziemi tylko palcami.
U koni i innych koniowatych palce drugi i czwarty są szczątkowe, pierwszego nie ma wcale. Świetnie rozwinięty jest trzeci. To wszystko umożliwia szybki bieg. Gorzej biegają, o czym wie chyba każdy, nosorożce. Też nie mają pierwszego palca. Za to pozostałe trzy są w pełni rozwinięte. A jak to wygląda u naszego tapira ze zdjęcia? W przednich kończynach ma cztery dobrze rozwinięte palce, a w tylnych nie ma tylko pierwszego.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.