nasze media Najnowszy numer GN 06/2021
dodane 02.04.2017 09:00

Ważna decyzja

Nie wiem, jakie wybrać studia. Tak bardzo chcę zadowolić rodziców, ale to mi nie ułatwia decyzji. Zawsze się dobrze uczyłam, zresztą, lubię się uczyć, nie sprawia mi to trudności. Licealistka

Warto by było zmienić myślenie, bo Ty nie masz zadowalać rodziców. Ty masz budować swoją przyszłość. To nie muszą być wcale ambitne studia, to ma być coś, co lubisz. Na kartce najpierw wypisz zawody, których absolutnie nie chcesz, tym samym takie przedmioty, które wiązałyby się z kierunek studiów.
Nie myśl jednak o przedmiotach, tylko o swoim charakterze, czy chcesz pracować z ludźmi, czy sama, czy wolisz działać, czy myśleć. Wolisz spokój lub ruch. Myśl, czy nadajesz sie do pracy biurowej, bo jesteś uporządkowana, czy raczej twórcza i chaotyczna. Czy umiesz pracować w zespole. I jak najwięcej pytaj znajomych i rodzinę o to, jaką mają pracę. Bo studia to tylko kilka lat, z pracą zostaje się na długie lata. Rozmawiaj też o tym z nauczycielami, którzy zdążyli Cię poznać, widzą Cię w takiej lub innej pracy. Możesz też poprosić o skierowanie do poradni pedagogiczno- psychologicznej, może tam coś podpowiedzą. Kto pyta, nie błądzi, już zaczęłaś to robić. Módl się też gorąco do Ducha Świętego, by Tobą pokierował, by natchnął. Czasami mamy jakieś marzenia, ale jednak te studia okazują się nie dla nas. Najpierw wielki żal, a po latach okazuje się, że tak było dla nas najlepiej. Dlatego zapisz się na interesujące Cię kierunki studiów i zobaczysz, gdzie zostaniesz przyjęta. Zawierz ten problem Bożej Opatrzności i uwierz, że miejsce, w którym się znajdziesz, jest właśnie dla Ciebie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione