nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 02.03.2017 16:00

Otwórz oczy

Pobudka o 6, lekki makijaż, szybkie śniadanie i do szkoły. Obiad, nauka, nauka, nauka, sen i znowu szkoła. I tak w kółko. Rutyna nadaje życiu porządek, ale i pewne ograniczenia. Brak nowych doświadczeń. Nuda. Czy życie ma jeszcze jakieś uroki? Nie mogę ich dostrzec. Nastolatka

Myślę, że nastolatki w krajach, gdzie są wojny, dałyby wiele za to, by móc tak regularnie chodzić do szkoły, uczyć się itd. Ale z drugiej strony rozumiem ten problem. Jednak trzeba go rozwiązać i samemu wprowadzić różne niespodzianki i urozmaicenia.
Oto kilka rad:
- rozwijaj swoje zainteresowania. Jeśli ich nie masz, to szukaj.
- przeanalizuj swój system nauki, bo może czas przelatuje Ci przez palce, możesz źle go organizujesz. Przecież Twoi rówieśnicy mają sporo zajęć dodatkowych i jakoś to łączą.
- pomyśl, co sprawia Ci przyjemność i staraj się, by sobie takie drobne przyjemności sprawiać. Ja np jestem osobą strasznie zapracowaną, ale każdego wieczoru czytam dla przyjemności i każdego dnia szydełkuję, co mnie uspokaja. Gdy tylko jest możliwość, chodzę na dalekie spacery, głównie po lasach. Ale co kto lubi, byle nie byłby to internet.
- nasz poeta noblista, Czesław Miłosz, gdy był studentem, to z przyjaciółmi założyli grupę ZNAJ czyli zmarnowanej niedzieli ani jednej. Planowali ciekawe wycieczki rowerowe, kajakowe, piesze itd. Obecnie ludzie strasznie marnują niedziele. A dobrze przeżyta, spędzona z Bogiem, z rodziną, z przyjaciółmi niedziela da siły na cały tydzień
Wierzę, że dasz sobie radę, może wspólnie z jedną lub dwiema koleżankami?

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione