nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 08.01.2017 16:00

Czas marzeń i tęsknoty

Zaczęłam chodzić na lodowisko. Spotkałam tam kolegę ze szkoły, którego lubimy. Miło się rozmawiało. Przyjaciółka nie znosi łyżew, jednak poszła i on też był. Ona chyba jest w nim zakochana, on też. Dzisiaj spotkaliśmy się w trójkę, czułam się niepotrzebna, nawet wcześniej wyszłam. Czuję, że ja nigdy kogoś takiego nie poznam, jestem sama, a oni tak szczęśliwi. Gimnazjalistka

To naturalne, że jest Ci przykro. Każdy by się tak czuł na Twoim miejscu. Na lodowisko chodź, bo to zdrowe, piękne. Nie czuj się niepotrzebna. Skoro będziesz na lodowisku, to się ciesz, korzystaj i nie zwracaj na nich uwagi. Może poznasz tam sympatyczne dziewczyny? Ale nawet samotna jazda też ma swój urok! Nie jest proste, gdy przyjaciółka zakochuje się z wzajemnością. Trzeba sie umieć wtedy zachować. Jakoś zdławić zazdrość, która będzie próbowała Cię męczyć. Staraj się być czymś mocno zajęta. Absolutnie nie myśl tak, że Ty zawsze będziesz sama, bo to nieprawda. Największą mądrość znajdziesz w Biblii. W jednej z ksiąg pada zdanie, że wszystko ma swój czas- jest czas radości i smutku, płaczu i śmiechu, budowania i burzenia itd. Zapewniam Cię, że i na Ciebie przyjdzie czas zakochania.
O dobrego chłopaka warto się modlić! Z pełnym zaufaniem, że Bóg to słyszy. Ale trzeba też cierpliwości! Modlitwa to nie jest transakcja kupna, po prostu opowiadamy dobremu Ojcu o swoich marzeniach, a On wie najlepiej, jak zareagować. Samotna gimnazjalista to norma, przecież teraz trwa czas tęsknoty, marzeń, niepokoju, smutku i początek szukania, rozglądania się, pomyłek. Pary związane młodo, w gimnazjum, nawet w liceum, na ogół się rozpadają. Radzę mocno wierzyć, że gdzieś marzy o Tobie świetny chłopak. Jeszcze się nie znacie, ale to nastąpi. Dlatego bądź radosna i pełna energii. Przygotowuj się już na tę chwilę. Dbaj o swój rozwój, bądź z siebie zadowolona. Bo jeśli Ty o sobie dobrze myślisz, inni to czują i nieświadomie przejmują Twoją ocenę.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..