nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 26.11.2016 16:00

Delikatnie odmówić

Podobam się koledze. Lubię go, jest fajny, ale to jednak tylko kolega. Boję się, że spyta się mnie o chodzenie, a ja nie będę wiedziała jak mu powiedzieć że on mi się nie podoba. Nie chce proponować przyjaźni, bo wtedy on utknie w friendzonie. Nie mam pojęcia co zrobić. Z góry dziękuję za rade. Gimnazjalistka

To jasne, że nie należy chłopakowi powiedzieć, że się nie podoba. Taka wiadomość każdego może załamać. Napisałaś, że go lubisz i że jest fajny. To dobrze. Jeśli na przeszkodzie stoi tylko jego wygląd, to za pewien czas możesz się zdziwić. Bo wielu chłopaków w tym wieku wygląda nieciekawie. Dziewczyny ich nie chcą, oni się martwią, są pełni kompleksów, a potem nagle skok i po wakacjach w liceum, czasami dopiero w klasie maturalnej pojawiają się wysocy, przystojni, męscy. Ale to tylko taka luźna uwaga, gdyby jedynym jego minusem było podobanie.
Myślę, że możesz mu krótko powiedzieć, że bardzo go lubisz i cenisz, ale w tej chwili nie ma u Ciebie iskrzenia, a chodzenie z przyjacielem czy dobrym kolegą nie jest mądrą decyzją. Przepraszasz, że ranisz, ale udawanie i fałsz byłyby okropne i bardziej raniące Uważaj, bo jeśli on zapyta, czy ma jakieś szanse, to nie mów, że żadnych, bo tego się nigdy nie wie. Uczucia nie są logiczne, czasami pojawiają się nagle i nagle znikają. Więc powiedz szczerze, że go lubisz, ale brakuje Ci iskierki, więc chodzenie nie ma sensu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione