nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 20.11.2016 16:00

Moc uśmiechu

Nie mam przyjaciół w szkole, wszyscy uważają mnie za dziwaczkę. Przerwy spędzam w bibliotece, z czego inni się wyśmiewają. Do tego chcę zagadać do świetnego chłopaka, ale jestem okropnie nieśmiała, zwłaszcza w stosunku do chłopców. On często uśmiecha się do mnie itd., ale zawsze robię się czerwona jak burak i pospiesznie odwracam wzrok. Staram się, by to minęło, niestety jedyny skutek, to ledwo wydukane dwa zdania. Rodzice mówią, że jestem przewrażliwiona. Gimnazjalistka.

Uciekasz przed klasą do biblioteki, więc nic dziwnego, że uważają Cię za dziwaczkę. Spróbuj od jutra chociaż dwie przerwy spędzić wśród rówieśników. Kup po drodze paczkę paluszków, wyjmij, częstuj, uśmiechaj się, kiwaj głową, słuchaj, co mówią. Pomyśl, by chociaż dwie w miarę sympatyczne dziewczyny zaprosić do domu, może jakieś gry planszowe, może wspólne pieczenie mufinek czy robienie sałatek, albo po prostu pogadacie. Dobrze jest nawiązać kontakt poza klasą. Ciesz się, że chłopak się uśmiecha. To znaczy, że i on zwrócił na Ciebie uwagę. Rewelacja. Wielu chłopaków bardzo lubi nieśmiałe, czerwieniące się dziewczyny. To Twój atut a nie wada. Myśl dobrze o koleżankach, staraj się je poznać, podchodź, słuchaj, uśmiechaj się. A do chłopaka też się w końcu uśmiechnij. Tyle do końca roku wystarczy- uśmiechy i spojrzenia. Twoje życie w Twoich rękach. Możesz polubić klasę, wtedy i oni polubią Ciebie. Wyczują, że ich lubisz. Spróbuj.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10