nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 10.11.2016 16:00

Jesteś potrzebna

Tata powiedział mi dzisiaj sporo przykrych słów, że ma dosyć mojego stosunku do otoczenia, mojego tonu głosu, atakowania wszystkich. Kazał mi uświadomić sobie swoje wady. Czuję się teraz okropnie, wiem, że jestem niepotrzebna, nikomu niepotrzebna. Gimnazjalistka

Twój tata się zdenerwował i powiedział mocne zdania. Ale zastanów się uczciwie i pomyśl, w których miejscach miał rację. Np. ton głosu. Naprawdę wiele ludzi mówi tonem, który od razu odrzuca, budzi sprzeciw. Ksiądz Twardowski zauważył, że ranimy tych, których kochamy. Uprzejmi jesteśmy dla obcych. Nie zgadzam się z tatą, że masz sobie uświadomić swoje wady. Ty i tak spoglądasz na siebie zbyt krytycznie. Raczej uwierz w siebie, pomyśl, że jesteś ukochanym Dzieckiem Boga, że On Cię kocha bezwarunkowo, zresztą, rodzina też. Kompletnie nie zgadzam się z tym, że jesteś niepotrzebna. Mnóstwo ludzi i nie tylko ludzi potrzebuje Ciebie, ale oni Cię nie wezwą. Ty kombinuj! Pomyśl o najstarszych osobach w rodzinie ii sąsiedztwie. Pojęcia nie masz, jacy będą wdzięczni, gdy zaczniesz ich odwiedzać. Pomyśl o młodszych dzieciach, jeśli je lubisz. Jeśli są takie w rodzinie lub sąsiedztwie- pomagaj. Myśl o drobnych niespodziankach dla mamy, taty- coś upiecz, ugotuj, nadzwyczajnie posprzątaj, kombinuj. Jesteś teraz na etapie bycia jeżem, który kłuje. Ale próbuj te "kolce" schować, a będzie Ci lepiej.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione