nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 01.11.2016 16:00

Obca w klasie

Mamy w klasie nową koleżankę, która jest z innego kraju. Czasami popełni błędy, a inne osoby z klasy od razu się źle do niej nastawiają. Ja czasami też do niej powiem coś niemiłego, a czasami jej pomagam. Kiedy koleżanki np. mają do niej pretensje, to ja nie mogę się powstrzymać i się do nich przyłączam. Co zrobić? Piątoklasistka

Bardzo się Wam dziwię, że tak źle traktujecie tę nową koleżankę. Wystarczy się wczuć to jej sytuację i pomyśleć, jak jej ciężko. Bardzo źle, że jesteś taka zmienna, że raz pomagasz, aż raz dołączasz do niemiłych koleżanek. Od jutra zdecydowanie jej pomagaj i rób to odważnie. Poinformuj o problemie wychowawczynię, ale powiedz, że to nie jest skarga, ale problem, który trzeba jakoś rozwiązać. Dobrze by było zaprosić tę dziewczynkę i jakieś dwie w miarę miłe do domu. Wtedy tworzą się lepsze relacje. Jeśli nie chcesz powiedzieć o sprawie wychowawczyni, to zapytaj nauczyciela religii, czy mógłby jakoś pomóc, bo źle się dzieje i zachowujecie się bardzo nie po chrześcijańsku. Nie chodzi o to, by klasę krytykować, ale zmienić atmosferę, pomóc Wam i jej. . Kombinuj, może wciągnij do współpracy jakąś sympatyczną koleżankę. Życie w nowym kraju to dla każdego dziecka trudny problem. Nie ono podejmuje decyzję, tylko rodzice. Więc pomóżcie tej dziewczynie w trudnych chwilach. Jeśli klasa nie chce, to Ty bądź dobra, w końcu zaczną Cię naśladować. Bądź silna psychicznie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione