nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 24.08.2016 16:00

Odmieniona przyjaciółka

Przyjaciółka wróciła z kolonii dziwnie odmieniona. Nawet mówi znudzonym głosem, nie podobają się jej żadne propozycje wspólnego spędzania czasu. Nie wiem, co robić, bo strasznie mnie takie podejście męczy. Nastolatka

Przede wszystkim powiedz jej szczerze, bez pretensji, tylko naturalnie, że nie podzielasz jej podejścia. Oczywiście, może uznać, że jesteś przewrażliwiona. Trudno, to jej problem, że zacznie się tak męczyć. Przekaż jej mądrość poety, że entuzjasta przebywa na szczycie świata, inaczej niż w ciemnej dolinie pesymizmu. Możliwe, że przyjaciółka na kolonii  "zaraziła się" typową pozą nastolatków, że niby wszystko jest nudne i bez sensu. To bardzo złe podejście, bo odbiera ludziom energię i entuzjazm. Bez tego stajemy się ponurzy. Człowiek optymistyczny i radosny nawet nudne domowe obowiązki wykonuje z radością. A ponurak nawet na pięknej wycieczce będzie znudzony. Absolutnie nie daj się zarazić pozą znudzenia. Kombinuj, czym się zająć, szukaj do tego innych , a jeśli nie, rób to sama. To może być nawet praca w ogrodzie, to może być zbieranie roślin do zielnika, to może być szydełkowanie, haftowanie, gotowanie, pieczenie ciast, przygotowanie przetworów- cokolwiek, byle z entuzjazmem.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10