nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 01.08.2016 16:00

Obrażona na okrągło

Przyjaźnię się z moją przyjaciółką właściwie od pierwszej klasy. Ostatnio trochę się od siebie oddalamy. Ona ciągle się na mnie o coś obraża. Często nie chce nawet powiedzieć, o co chodzi, tylko kręci głową. Wiem, że ja też nie jestem idealna, ale naprawdę się staram być dobrą przyjaciółką, a ona cały czas robi mi jakby na złość. Gimnazjalistka

Oczywiście, wszyscy mają wady, ale przyjaźń nie może polegać na tym, że jedna rządzi, druga ulega. Napisałaś, że ona bywa obrażona i nawet Ci nie wyjaśnia, co złego zrobiłaś. I tu ważna sprawa. Od jutra absolutnie nie dopytuj. Jeśli ona się obraża, to bądź uśmiechnięta, podchodź do innych dziewczyn, udawaj nawet dobry humor. To trudne, ale to dobra i sprawdzona metoda. Bo przyjaciółka Tobą manipuluje, więc już nie ułatwiaj jej tego. Masz pokazać, że znasz swoją wartość, masz swoje poczucie godności. Nie obrażaj się na nią, ale nie ulegaj. To ważne, tylko to Was uratuje. Jeśli czegoś nie chcesz, to prosto odmawiasz. To się nazywa asertywność, czyli grzecznie i uprzejmie mówisz "nie". Jeśli ona zerwie przyjaźń, trudno, za jakiś czas jej przejdzie. Bądź otwarta na inne dziewczyny, bo najlepiej, gdy jest duża grupa dziewczyn i wtedy raz lepiej się dogadujesz z jedną, raz z inną.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione