nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 08.06.2016 18:00

Odczuwam złość

Ostatnio ciągle czuję złość. Albo denerwuje mnie to , że drzwi się za szybki zamknęły, albo, że nie mam nic do jedzenia. Jednym słowem wszystko. Idę do szkoły, a tam to już szkoda słów - pełno fałszywych ludzi, z którymi trzeba jakoś żyć. Nie mówiąc już o idiotycznych zachowaniach kolegów, którym się wydaje, że są tacy zabawni. Są też fajne chwile, ale ich jest zdecydowanie za mało. Noszę w sobie to wszystko i nie mogę tego wyrzucić. Nastolatek

Koniecznie musisz znaleźć swój sposób na pozbywanie się złości. Nie można jej w sobie magazynować, bo ona jest jak balon.  Złość jest czymś, co mamy prawo odczuwać. Niestety, ona bywa podstępna i często źle pokazuje nam przyczynę. Najbardziej unikamy złości na samych siebie. Wtedy szukamy szybko kogoś lub czegoś, by na niego zrzucić winę. Prawdopodobnie jesteś zły na siebie, ale organizm to ukrywa. I na tym się nie skupiaj, tylko na rozładowaniu złości. Polecam poczucie humoru. Kpij z siebie, komentuj dowcipnie to, co Cię spotyka, komentuj kolegów, śmiej się, ale inaczej i z czegoś innego. To bardzo trudny sposób, ale warto się w nim ćwiczyć. Zmęczenie fizyczne to najlepsze sposób na pozbycie się złości. Nic tak dobrze nie rozładowuje złości jak ruch i to taki wykańczający. Nie zawsze jest to możliwe, ale kombinuj. Pamiętam ucznia, który miał na podwórku kosz na ścianie i po powrocie ze szkoły, rzucał plecak, ćwiczył rzuty i po jakimś czasie czuł, że może wejść do domu i nie tłumić w sobie złości. Wszyscy biegający opowiadają, że po bieganiu wracają w zupełnie innym nastroju. Są tacy, którzy w chwili złości łapią rower i pędzą przed siebie. W pradawnych czasach mężczyzna brał siekierę i po prostu rąbał drzewo Złość była rozładowana, na pożytek wielki i dla niego, i dla rodziny. Szukaj dla siebie swojego sposobu. Niektórzy stosują bitwy na poduszki, ale do  tego potrzeba dwóch osób w podobnym wieku. W szkole można po prostu odejść do grupy i bardzo szybkim krokiem obejść wszystkie korytarze. Ruch po prostu uspokaja. Można mieć w pokoju worek treningowy i uderzać, ale to może być coś zastępczego.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10