nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 02.06.2016 18:00

Wielkie przechwalanie

Zaczęło się wielkie chwalenie. W naszej klasie jest kilka osób, które każdego roku wyjeżdżają w ciekawe, egzotyczne miejsca i strasznie się tym chwalą, głośno o tym mówią. Ja wiem, że nigdzie nie wyjadę. Takich osób jest więcej, ale siedzimy cicho. Szóstoklasistka

Mam nadzieję, że te chwalące się osoby po prostu się cieszą i nie myślą o tym, że Wam jest przykro, że czujecie się gorsi. Robicie to zupełnie niepotrzebnie. Udane wakacje wcale nie zależą od miejsca, ale od nastroju i nastawienia. Potrzebna jest wyobraźnia, mądre planowanie i entuzjazm. A entuzjasta przebywa na szczycie świata- jak zapewniał poeta. Już teraz planujcie z innymi koleżankami plany wakacyjnych wypraw- pieszo po okolicy, na rowerach, może z podjazdem autobusem. Bardzo często jest tak, że słabo znamy swoją okolicę. Pamiętam przyjazd krewnych z zagranicy, którzy zachwycali się naszymi drewnianymi kościołami i kaplicami. Nic ich tak nie interesowało, robili zdjęcia, prosili o tłumaczenie historii, pytali, gdzie są podobne obiekty. Pamiętam grupę nastolatków, którzy wieczorami w ogrodzie czytali Trylogię, potem był to temat ich zabaw, ich szyfru, podstawa fantastycznych przygód. Wszędzie są boiska, można zorganizować drużyny, ligę siatkówki lub piłki nożnej. Przypomnijcie sobie „Dzieci z Bullerbyn”. One nigdzie nie wyjeżdżały, a każdy dzień miały wypełniony po brzegi, nigdy się nie nudziły. Ważne, byście już teraz zorganizowali grupę poszukiwaczy przygód, byście popytali o odpowiednie powieści młodzieżowe w bibliotece, byście studiowali mapy Waszej okolicy. 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 23.06.2018
  łączna liczba komentarzy: 95
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26