nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 31.05.2016 18:00

Wszystko przez zazdrość

Jest w mojej klasie dziewczyna, która raczej mnie lubi, mamy dobry kontakt. Wielokrotnie słyszałam, że zabrała innym dziewczynom chłopaka. Od pewnego czasu zaczęła pisać do chłopaka z naszej szkoły, który mi się podoba (ale tak z umiarem). Ona pisze do niego, żeby do mnie nie pisał, wmawia mu, że on sobie ze mnie kpi. Mam wrażenie, że jest zazdrosna. Nie miałam pretensji. Więc kombinowała dalej, pisze o mnie do jego kolegi, że ja jestem na tamtego zła. Nie bardo wiem, co zrobić. 13-latka

Ta dziewczyna jest zazdrosna. W sposób świadomy lub nieświadomy. Zazdrość to bardzo przykre uczucie, grzeszne, które bije głównie w osobę, która zazdrości. Możesz jej powiedzieć spokojnie i z serdecznym uśmiechem, by nie zajmowała się Twoimi relacjami z ludźmi, bo Ty sobie dobrze z tym radzisz. Ważne, byś to powiedziała lub napisała lekko, bez złości. A potem normalnie się do niej odzywaj. Jeśli czujesz potrzebę, to możesz napisać do chłopaka, że przepraszasz za zamieszanie, ale to koleżanka chce na siłę za Ciebie załatwiać różne sprawy i trochę namieszała. Jeśli będziesz chciała trochę tę koleżankę wyciszyć, to najlepiej zadawać krótkie pytania. np. dlaczego tak napisałaś? Jaki masz w tym cel? Ogólnie świetnie sobie ze wszystkim radzisz, masz zdrowy dystans do siebie i swoich problemów. Gdyby wszyscy tak mieli, moje pisanie nie byłoby potrzebne.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione