nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

PAP

dodane 10.05.2016 09:51

Poszukiwacze skarbów

W miejscowości Mołtowo w gminie Gościno rozpoczęły się wykopaliska archeologiczne prowadzone przez archeologów z Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Wszystko wskazuje na to, że w ziemi ukryte są zabytki z dawnych szczecińskich muzeów. W lesie przypadkowo znaleziono monety, prawdopodobnie rzymskie, zapinki - fibule, być może z epoki brązu i inne drobne, ale bezcenne historycznie przedmioty, które najprawdopodobniej pochodzą ze zbiorów szczecińskiego muzeum (są opatrzone sygnaturami). Mogły zostać wywiezione pod koniec wojny i ukryte właśnie pod Mołtowem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione