nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 14.05.2016 18:00

Złośliwe koleżanki

Otóż od pewnego czasu moje ,,koleżanki" ignorują mnie i się ze mnie śmieją oraz robią listę ,,moich najlepszych koszulek", a gdy zapytałam, jakie tam są, odpowiedziały ze śmiechem, że żadne. Naprawdę nie wiem już, co robić. Piątoklasistka

Wchodzicie w bardzo trudny wiek. Wiele dziewczyn strasznie się wtedy martwi o to, czy są lubiane. No i niektóre wpadają na wstrętny pomysł, by wyśmiewać jedną z koleżanek, bo to im daje poczucie siły, władzy. One tego nawet nie robią ze złego serca, raczej z wielkiej głupoty. Tak się boją, że ktoś mógłby je za coś wyśmiać, że szybko same wyśmiewają inną osobę. Przede wszystkim pomyśl sobie, że masz je w nosie. Są głupiutkie i tyle. Możesz sobie powtarzać słowa Pana Jezusa: "Panie, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią." Ale zaraz potem usiądź i pomyśl, czy wszystkie dziewczyny w klasie tak się zachowują. Jeśli chociaż jedna z nimi nie trzyma, to zacznij z nią więcej rozmawiać. Albo pomyśl, która z koleżanek najmniej się z Ciebie śmieje. Bo wiadomo, że w klasie jest szefowa, a inne ją naśladują. Dlatego pierwsza ważna rada- szukaj tych milszych, próbuj z nimi rozmawiać. Jeśli one się z Ciebie śmieją, to wzruszaj ramionami, mów, że są nudne i dziecinne, że przebaczasz im wredne zachowanie. Gdyby dokuczanie było bardzo przykre, to idź na rozmowę do wychowawczyni, bo to jest sposób prześladowania i one muszą wiedzieć, że robią coś złego. Czuj swoją moc, czuj Bożą Moc, pamiętaj, że jesteś wartościową i świetną dziewczyną, że jesteś ukochanym Dzieckiem Bożym i szukaj nowych, lepszych koleżanek. W klasie lub poza klasą.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione