nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 07.05.2016 21:00

Niezdecydowanie

Umówiłam się z koleżanką, że się spotkamy jutro po szkole. Niestety, kilka razy zmieniałam decyzję. W końcu ona się zdenerwowała i powiedziała, że jak tak, to nie, bo ona musi się uczyć. I się troszkę pokłóciłyśmy ( ja mam do tego tendencję ). Przeprosiłam ją. Znowu miałyśmy się spotkać, ale jednak w wakacje w końcu to zrobimy. Nie chcę jej przeszkadzać. Powiadomiłam ją o tym, ale mi nie odpisała. Może nie przyjdzie, bo ja jej już powiedziałam. Teraz czuję się beznadziejnie. Nie mogłam się zdecydować. Dlaczego ja taka jestem? Czy tą "przyjaźń" jeszcze da się odbudować? 12-latka

Twoje wielkie niezdecydowanie wynika z tego, że z jednej strony się boisz wszystkiego, za bardzo analizujesz wszystko przed wydarzeniem, a z drugiej strony chyba też za bardzo próbujesz ocenić, czy coś będzie dla Ciebie korzystne. Nie dziwię się, że koleżanka się w końcu zdenerwowała. I nie wiem, czy ta relacja przetrwa. A wymówka, że nie chcesz przeszkadzać w nauce nie jest prawdziwa, bo przecież ona chciała się z Tobą spotkać. Poza tym nastolatki od zawsze potrafią połączyć przyjaźń i naukę. Nie chcę Ci krytykować, bo przecież chcesz dobrze, ale ulegasz swoim lękom i skłonności do snucia pesymistycznych scenariuszy. Mniej analizowania, więcej działania.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione