nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 25.04.2016 17:00

Poprawić relację

Kiedyś pewien chłopak w klasie miał tendencję do świadomego (lub nie) i bezpośredniego (lub nie) przezywania mnie i obrażania. Nienawidzę go do teraz. On starał się poprawić nasze relacje, ale chyba dał sobie spokój. Przyjaciółki ciągle powtarzają mi, żebym przyznała się, że go lubię. Raz wymusiły na mnie takie wyznanie i zaraz mu o tym doniosły. Nie wiem, czy mam go unikać, rozmawiać z nim, czy jakie mi tam opcje pozostały... Nastolatka

Szkoda, że nie podałaś wieku. Ale i tak odpowiadam, że to bardzo miłe, żechłopak chce naprawić stary błąd. Wiele rozmawiałam z różnymi chłopakami i im jest naprawdę głupio, że tak dokuczali. Spróbuj w sercu mu przebaczyć i odzywaj się do niego tak jak do innych kolegów. Próbuj też wyluzować i nie przejmować się tym, co inni myślą o Twoim zachowaniu itd. Jeśli będziesz wszystko analizowała i kombinowała, jak inni odbierają Twoje słowa i zachowanie, to się zaplączesz, zagubisz. Dlatego roześmiej się jutro od ucha do ucha i rób to, na co masz ochotę. A na różne prowokacje koleżanek odpowiadaj przede wszystkim śmiechem. Im więcej będzie w Tobie kpiny, żartów, radości, humoru, tym lepiej. Czas, by relacje z tym chłopakiem stały się naturalne. A inni niech mówią i myślą, co chcą. Wiem, że nie jest łatwo przebaczyć, ale jako chrześcijanie mamy wręcz taki obowiązek. Można przebaczyć w sercu, można pamiętać zdarzenie, ale nie chować urazy. To umiejętność potrzebna w życiu, ona pozwala budzić w sobie radość życia. To bardziej potrzebne nam niż tym, którym mamy przebaczyć. Kto przebacza, ten odblokowuje coś w sobie i mu lżej. Próbuj.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione