nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 05.04.2016 14:00

Zdążyć się zaprzyjaźnić

Jestem nieśmiała. W klasie przyjaźnię się z fajnym chłopakiem, a tu za chwilę koniec roku i każdy idzie w swoją stronę. On idzie do innego gimnazjum niż ja. Co prawda mam jego numer telefonu, ale nie odważę się zadzwonić. Chciałabym się jeszcze z nim przyjaźnić. Co robić? Szóstoklasistka

Dobrze, że jesteś nieśmiała, bo to dowodzi wrażliwości. Czas sprawi, że będziesz się coraz bardziej ośmielała, życie wymusi to na Tobie. Natomiast w liście napisałaś, że się z tym chłopakiem przyjaźnisz. Masz jeszcze trochę czasu, by tę przyjaźń pogłębić. A najlepiej w grupie. Wtedy nieśmiałość staje się ukryta. Róbcie w klasie różne akcje, że zbliża się czas rozstania, więc trzeba się często spotykać, grać w piłkę, jeździć na rowerach, spotykać się w parku, może iść razem do kościoła, nie wiem. Niech to będzie spora grupa chłopaków i dziewczyn. Niech odważna dziewczyna rzuca hasło, że w sobotę, kto chce, to spotykacie się w jakimś miejscu z rowerami, albo coś innego. Kombinujcie. Nacieszcie się sobą. Przydałaby się wycieczka klasowa. Może ktoś może zaprosić do siebie do domu na wieczór gier planszowych, lub filmowy, lub inny. W takich spotkaniach zawsze jest dobra okazja, by coś zaiskrzyło, by troszkę rozmawiać. Po wakacjach, gdy będziecie w różnych gimnazjach, to zaczniecie pisać do siebie na portalach. Nie trzeba dzwonić.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione