nasze media Mały Gość 06/2024

Teresa Sosenko

dodane 29.02.2016 09:47

Ferie z biblioteką - 2016

Dzieci i młodzież, które nie miały w planach wyjazdu podczas ferii na zorganizowane zimowisko, wzięły udział w warsztatach, grach i zabawach zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w dzielnicy koszary w Kraśniku.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku przez 10 dni. We wtorki były zajęcia teatralne, gdzie dzieci przedstawiały swoje ulubione bajki. Dzień później były zajęcia plastyczne – Coś z niczego. Zajęcia muzyczne zaplanowano dwa razy w tygodniu w czwartki podczas których dzieci próbowały swoich zdolności w śpiewaniu. Wszystkim podobała się Gra Ekologiczna w której wzięły udział starsze dzieci a młodsze grały w inne gry planszowe. Co dzień były wyświetlane bajki w ramach przerwy śniadaniowej. Nie zabrakło też zajęć relaksacyjnych i edukacyjnych podczas których dzieci poznawały Eko – system. Brały również udział w Ekologicznej Olimpiadzie. Wramach stałych zajęć co dziennie odbywało się głośne czytanie bajek, zajęcia ruchowe oraz korzystanie z Internetu.

Na koniec ferii dla wszystkich dzieci przewidziano nagrody za udział w zajęciach i konkursy. Największym uznaniem cieszył się konkurs czytelniczy podczas którego dziewczynka przeczytała 105 książek. Był tez zorganizowany konkurs „Mistrz gier” oraz konkurs edukacyjny „Łamigłówka na każdą głowę”. W bibliotece można obejrzeć wystawę z prac zrobionych podczas zajęć bibliotecznych.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..