nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

RADIO WATYKAŃSKIE

dodane 21.02.2016 23:15

Franciszek leczy Misericordiną

Po modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek zachęcił wszystkich zebranych do częstego korzystania z duchowego leku jakim jest „Misericordina”.

Franciszek już po raz drugi zaleca stosowanie tego cudownego leku. Po raz pierwszy zrobił to w listopadzie 2013 r. W trwającym Roku Miłosierdzia jego wartość i siła działania nabierają szczególnej mocy.

„Wielki Post jest czasem sprzyjającym przejściu przez drogę nawrócenia, w której centrum jest miłosierdzie. Dlatego dzisiaj chciałbym podarować wam, którzy jesteście zebrani tutaj na placu, «lek duchowy» o nazwie «Misericordina». Raz już to zrobiliśmy. Ale ta jest lepszej jakości. To jest «Misericordina Plus»! Pudełko zawiera różaniec i mały obrazek Jezusa Miłosiernego. Za chwilę rozdawać go będą wolontariusze, wśród których znajdują się ubodzy, bezdomni, uchodźcy oraz zakonnicy. Przyjmijcie ten dar jako pomoc duchową, by rozprzestrzeniać, szczególnie w tym Roku Miłosierdzia, miłość, przebaczenie i braterstwo” – powiedział Papież.

W każdym opakowaniu „Misericordiny” znajduje się różaniec i obrazek Pana Jezusa Miłosiernego oraz specjalna ulotka w trzech językach, która dokładnie opisuje jak i kiedy ten „lek” należy stosować. Wolontariusze i zakonnicy rozdali bezpłatnie na Placu św. Piotra blisko 40 tys. takich właśnie pudełeczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione