Franciszek leczy Misericordiną

RADIO WATYKAŃSKIE

publikacja 21.02.2016 23:15

Po modlitwie Anioł Pański Papież Franciszek zachęcił wszystkich zebranych do częstego korzystania z duchowego leku jakim jest „Misericordina”.

Franciszek leczy Misericordiną W niedzielę 21 lutego na Placu św. Piotra w Rzymie rozdano prawie 40 tys. takich pudełeczek z Misericordiną. PAP/EPA

Franciszek już po raz drugi zaleca stosowanie tego cudownego leku. Po raz pierwszy zrobił to w listopadzie 2013 r. W trwającym Roku Miłosierdzia jego wartość i siła działania nabierają szczególnej mocy.

„Wielki Post jest czasem sprzyjającym przejściu przez drogę nawrócenia, w której centrum jest miłosierdzie. Dlatego dzisiaj chciałbym podarować wam, którzy jesteście zebrani tutaj na placu, «lek duchowy» o nazwie «Misericordina». Raz już to zrobiliśmy. Ale ta jest lepszej jakości. To jest «Misericordina Plus»! Pudełko zawiera różaniec i mały obrazek Jezusa Miłosiernego. Za chwilę rozdawać go będą wolontariusze, wśród których znajdują się ubodzy, bezdomni, uchodźcy oraz zakonnicy. Przyjmijcie ten dar jako pomoc duchową, by rozprzestrzeniać, szczególnie w tym Roku Miłosierdzia, miłość, przebaczenie i braterstwo” – powiedział Papież.

W każdym opakowaniu „Misericordiny” znajduje się różaniec i obrazek Pana Jezusa Miłosiernego oraz specjalna ulotka w trzech językach, która dokładnie opisuje jak i kiedy ten „lek” należy stosować. Wolontariusze i zakonnicy rozdali bezpłatnie na Placu św. Piotra blisko 40 tys. takich właśnie pudełeczek.