nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 21.01.2016 14:00

Zmiana obiektu starań

W równoległej klasie mam kolegę, który się mną interesuje. Mówił mi to wiele razy, ale ja wolę zostać na etapie koleżeństwa, bo uważam, że jesteśmy jeszcze za młodzi na związek. Dobrze się dogadujemy, czasem pozwalam mu się przytulić, tak po koleżeńsku. Dowiedziałam się, że jemu podoba się ktoś inny. Dwa dni temu wysyłał mi serduszka i inne takie, a tu nagle dowiaduję się, że byłam dla niego tylko zabezpieczeniem, gdyby mu nie wyszło z tą dziewczyną. Bardziej boli mnie to, że mnie okłamywał, niż to, że interesuje się kimś innym. Tak szczerze to myślałam, że może kiedyś się nam uda, ale teraz nie mam pojęcia co zrobić: czy powinnam urwać z nim kontakt, czy może udawać, że nic się nie stało? 14-latka

Oto typowa sytuacja. On chciał, a Ty nie. Ale gdy się dowiedziałaś, że podoba mu się inna, to jesteś zawiedziona, smutna i urażona. Dziewczyny tak właśnie mają, że chcą, aby ich "rycerz" cierpliwie czekał. Ale ja Cię nie krytykuję, bo stało się coś typowego. Oboje dorastacie i jego interesują teraz dziewczyny, ale w liczbie mnogiej.  Koniecznie chce zaczynać jakąś relację. I wcale nie oszukuje. Pisał, prosił, mówił dobre słówka, ale skoro chciałaś koleżeństwa, to zwrócił się w inną stronę. Nie obrażaj się i nie rozpaczaj. On w tym związku będzie krótko, bo już niedługo spodoba mu się kolejna dziewczyna. Potem następne. Jesteście w wieku, gdzie tylko wyjątkowo zdarzają się trwałe relacje. I tak jest dobrze, bo samodzielni będziecie dopiero za ok. 10-12 lat. Wniosek- ciesz się życiem, zachowuj się wobec niego jak dobra koleżanka, ale koleżanka, a nie opuszczona dziewczyna. Przecież to Ty mu odmówiłaś, więc nie ma powodu do pretensji. A ta historia nauczyła Cię, by wyznań młodego chłopaka nie brać za bardzo poważnie. Bo on nie oszukuje, jemu się naprawdę dziewczyny podobają, jest ich ciekawy, ale przez jakiś czas będzie go ciągnęło w bardzo różnych kierunkach. Ciągle powtarzam nastolatkom, że ich uczucia to iskry, które jasno płoną, ale bardzo krótko. Zrób dobrą minę do złej gry, nie pokazuj, że Ci przykro, utrzymuj koleżeńską relację, chyba, że nie chcesz. Zrób, jak Ci serce i rozsądek wspólnie podpowie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione