nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 07.01.2016 15:00

Nauka nie może być bożkiem

Bardzo doskwiera mi brak czasu, chociaż nie oglądam telewizji. Muszę rezygnować z czytania książek, gotowania. Mam dużo nauki, przygotowuję się do egzaminu gimnazjalnego. Spotkania Dzieci Maryi i scholi traktuję ostatnio jak przymus, zabierają mi bowiem czas. Z drugiej strony są tam studenci, którzy mają przecież więcej nauki Gimnazjalistka, kl. III

Gdy doskwiera brak czasu, to koniecznie trzeba się zastanowić nad swoją organizacją czasu. Uwierz mi, że tam ukryty jest sekret  i kombinuj, jak to zmieniać. Słusznie zauważyłaś, że na zebrania przychodzą studenci, a oni to dopiero mają mnóstwo nauki. Ale nie można zrobić z nauki bożka. Bo wtedy i tak nie będzie lepszych ocen, a pewnego dnia nastąpi tak zwane "wypalenie". Nauka szkolna to tylko droga do celu. A Twoim celem powinno być skończenie studiów i dobra praca oraz dobre życie. To jest osiągalne, ale bez jakiś nadzwyczajnych poświęceń. Ważna jest nauka, ale równie ważne są kontakty z rówieśnikami, świętowanie, a przede wszystkim wiara. Nie rezygnuj z gotowania. Najlepiej uczyć się mocno, intensywnie i przerwa na coś innego. Gdy się uczysz, to nie rozpraszaj się, nigdy nie narzekaj, tylko mów, że to łatwe, że dasz radę, bo wszyscy sobie od lat radzili.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione