dodane 30.12.2015 10:00

Wadowice

Parafia świętego Piotra Apostoła

W parafii świętego Piotra Apostoła w Wadowicach roraty z „Małym Gościem Niedzielnym” odbywały się podwójnie. Pierwsza grupa dzieci spotykała się na Mszy Świętej o 6.50. W czasie Eucharystii dzieci słuchały kolejnego, adwentowego kazania. Po roratach w podziemiu kościoła dzieciaki spożywały smaczne śniadanie, zorganizowane przez ks. prałata Tadeusza Kasperka, proboszcza, a przygotowane przez panie, zaangażowane w grupy parafialne. W porannych roratach brało udział około 150 dzieci. Druga, jeszcze liczniejsza grupa dzieci uczestniczyła w mszy roratniej o 17. Dzieci słuchały kazania, spoglądając na wyeksponowane w kościele” drzewo życia”.

Wadowice   Roraty odprawiane były także w należącym do parafii kościele w Zawadce. Roraty prowadził ks. Artur Czepiel. Tegoroczny Adwent był wyjątkowy, gdyż wprowadził nas w jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Nasza świątynia jest kościołem jubileuszowym Archidiecezji Krakowskiej, co także podkreślano w roratnich rozważaniach. Wysoka frekwencja na roratach i zaangażowanie dzieci w dialogi na kazaniach świadczy o tym, iż temat „drzewa życia” był interesujący i ważny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Odpowiedzi na pytania roratnie

Odpowiedzi  umieszczamy z lekkim opóźnieniem, z wiadomych przyczyn ;)

21 grudnia
 
1. Do jakiego zakonu należał bł. Czesław? (Do dominikanów)
2. W jaki sposób bł. Czesław obronił Wrocław przed Tatarami? (Wyszedł na mury miasta,
poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem w ręku i głośno błagał Boga o ratunek)
3. Z jakimi świętymi był zaprzyjaźniony bł. Czesław? (Ze św. Dominikiem i św. Jackiem)
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

Więcej odpowiedzi