nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 29.12.2015 13:00

Okropny dzień

Dzisiaj nie poszłam do szkoły. Mama się zdenerwowała. Ona mnie nie rozumie. Czuję się niepotrzebna moim koleżankom. Mam okropny dzień. 12-latka

To nie jest, że Mama Cię nie rozumie. Mamie jest tylko bardzo przykro, że podjęłaś bez zgody i wiedzy rodziców taką decyzję. Bardzo źle zrobiłaś, że nie poszłaś do szkoły. Bo są podstawowe obowiązki, z których nie wolno się wymigiwać. Rozumiem, że źle się czujesz w klasie, ale to nie usprawiedliwia dzisiejszej decyzji.  Ja mocno wierzę, że pewnego dnia Twoje problemy się skończą, że to pęknie jak mydlana bańka. Złe relacje z koleżankami nieświadomie sama wywołujesz swoim zachowaniem. Miesza się u Ciebie wstydliwość, nieśmiałość, z wielką ambicją i wielkimi marzeniami. W tej chwili koleżanki Ci nie pomogą. Bo jesteście w jednym wieku, wszystkie przewrażliwione na swoim punkcie. Dlatego codziennie wędruj do szkoły. Bądź tam uśmiechnięta, aktywna na lekcjach. Podchodź do różnych koleżanek, przysłuchuj się rozmowom. Pamiętaj, że im bardziej Ty się odsuwasz, tym bardziej i one się odsuwają A nawiązać relację z powrotem jest bardzo trudno. Spróbuj powiązać cienkie niteczki koleżeństwa, które zrywacie i Ty i koleżanki. To nie jest łatwe, ale dla swojego dobra próbuj. Gdybyś nawet w szkole miała być samotna, to i tak trzeba chodzić, na przerwach można czytać książkę. Przeproś mamę i szykuj się na jutro do szkoły. A teraz się ucz, byś nie miała zaległości.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione