nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 25.12.2015 13:00

Podejrzenia i przeczucia

Cały czas czuję, że dziewczyny z klasy mnie obgadują. Robi mi się niedobrze na samą myśl o tym i chce mi się płakać. Nie potrafię myśleć o ich zaletach. One są po prostu moimi wrogami. Co ja mam zrobić? Szóstoklasistka

Nie ma innej drogi niż dostrzec zalety swoich koleżanek. Do tego należy je przyjąć właśnie takimi jakie są. Przecież dla Ciebie żadna z nich się nie zmieni. Ty jesteś sobą, one też. Twoja podejrzliwość, przeczulenie powodują, że one to czują. No i obserwują Cię może równie krytycznie jak Ty ich. To jest błędne koło. Ale ponieważ to Ty masz problem, bo jesteś sama, to Ty musisz wyjść z koła podejrzeń, nielubienia, zazdrości, skupienia na sobie. W klasach jest na ogół tak w tym wieku, że wszystkie się obgadują. A ponieważ Ty stoisz z boku, one czują, że coś do nich masz, to może Cię obgadują. Ale piszę wyraz "może", bo tego nie wiesz na pewno. Jeśli nie wyćwiczysz w sobie dobrego myślenia o ludziach, to zawsze będziesz się źle czuła. Nie ma innej drogi jak próbować wzbudzić w sobie życzliwe myślenie o innych. Wiem, że to trudne i sprzeczne z Twoją naturą, ale dla własnego dobra próbuj.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione