nasze media MGN 05/2024

Weronika

dodane 17.11.2015 11:06

Dwa cytaty, kilka refleksji

„My miłujemy, ponieważ On pierwszy nas umiłował.” - 1 Jana 4,19

Każdy z nas chce być kochany i mieć kogo kochać. Jest to naturalna rzecz...Wszyscy mówią o miłości, śpiewają piosenki, które najczęściej mówią o tym właśnie uczuciu, szukają miłości w drugim człowieku. Umiemy kochać, bo Jezus pokochał nas pierwszy, za nas cierpiał i umarł na krzyżu. Zmartwychwstanie było dowodem na to, jak wielka jest właśnie ta miłość, którą nas obdarza. Pomimo tego czasami czujemy się samotni, mimo, że tyle ludzi jest na świecie, tyle osób dziennie mijamy idąc do pracy, szkoły itp. Wtedy warto pomyśleć: Przecież Bóg mnie kocha, jak nikt inny! Jego miłość ma potężną moc, jest prawdziwa, jest w stanie pokonać różne trudności. Ta miłość nigdy się nie skończy :)  Dlatego nie martw się o to, że nigdy nie doświadczasz miłości. Bo Bóg jest nieskończoną miłością i tylko dzięki Niemu, możemy nauczyć się, jak kochać innych!

„Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie.” - Ewangelia wg św. Mateusza 11, 28

Dużo moich znajomych po modlitwie czuje się lepiej, tak jakby wszystkie zmartwienia i kłopoty uciekły, rozwiały się. Ja mam tak samo. Faktycznie w Bogu możemy znaleźć pokrzepienie i odpoczynek. W jaki sposób? Czytając Pismo Święte, modląc się...Jednak mój sposób to dziękowanie Bogu za wszystko, co mam, kim jestem, gdzie się urodziłam, za wszystkie chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi. To często uświadamia mi ile rzeczy mam, a nawet nie zwracam na nie zbytniej uwagi. Gdy w modlitwie dziękuję, czuję się wolna, a uśmiech gości na mojej twarzy znacznie częściej.

 

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..