nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 21.11.2015 12:00

Nieporozumienia

Mam teraz remont pokoju, rodzice chcą oszczędzić na mnie jak najwięcej, a ja chcę mieć pokój, do którego - bez wstydu - zapraszałabym przyjaciół. Chcę w pokoju kilka fajnych rzeczy, ale mama uznaje to za zachłanność. Ja tylko chcę mieć pokój, w którym z przyjemnością bym siedziała, ale mama tego nie rozumie. Mama jest choleryczką, a ja flegmatyczką. Mnie denerwuje jej aktywność i tendencja do kłótni, zaś ja denerwuję ją spokojem i powolnością w życiu codziennym. Dlatego właśnie lepiej dogaduje się z tatą. Cenię jego spokój, nie wystawianie słów na wiatr i racjonalne myślenie. 15-latka

Tak dobrze rozumiesz różnicę charakterów. Jesteś coraz starsza, więc drobnych nieporozumień związanych z tym problemem raczej nie ubędzie. Ale Ty przecież rozumiesz, że to jest nieuchronne. Sytuacja jest przecież w miarę dobra, bo dogadujesz się z ojcem, a dla każdej córki to bardzo ważne, to właśnie daje jej siłę psychiczną i pewność siebie. U Ciebie już to widać. Mama charakteru raczej nie zmieni, Ty też nie. Trzeba jakoś żyć w rodzinie, a Ciebie obowiązuje szacunek dla mamy. Natomiast jeśli chodzi o remont, to sprawa wiąże się z finansami. To nie są Twoje pieniądze, o tym, jak je wydawać decydują rodzice. Nie wiem, czy Twoje wymagania nie sprawiają im przykrości, zastanów się. A jeśli finanse nie są przeszkodą, tylko po prostu mama uważa, że tego czy tamtego nie potrzebujesz, to trudno, nie mogę tego komentować. Jeszcze rodzice są za Ciebie odpowiedzialni, to oni ustalają zasady funkcjonowania rodziny. Zastanów się, czy te rzeczy, o których marzysz, są aż tak bardzo potrzebne. Może jesteś ofiarą mody? Jeśli nie, to rozmawiaj z ojcem, pytaj go, jak możesz ten problem rozwiązać. Zachowaj w tym temacie rozwagę, nie zachowuj się jak rozkapryszone dziecko.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

           

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione