nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 20.11.2015 19:00

Zapraszaj i daj świadectwo

Moja przyjaciółka chodzi do Kościoła „w kratkę". Twierdzi, iż nie odczuwa potrzeby uczestniczenia we Mszy Świętej, a chodzi tylko po to, by sprawić mi przyjemność (wiem, że nie o to chodzi, ale czy to już jakiś postęp?) Nie jestem pewna, co robić. Czy dalej namawiać ją na msze i nabożeństwa z nadzieją, że dostrzeże w tym sens, czy stwierdzić, że to jej życie, jej wybór, nie chce to nie, droga wolna? Na razie nieustająco się za nią modlę. 15-latka

Jesteś fantastyczną przyjaciółką, módl się za nią dalej. Zapraszaj ją na msze, ale nigdy z przyganą, tylko tak, jakbyś się z nią dzieliła swoją radością, swoim skarbem. Podkreślaj, że szanujesz jej wolny wybór, ale ponieważ tak Ci zależy na niej, to chcesz się swoim skarbem wiary dzielić. Pokazuj jej ciekawe artykuły, strony internetowe, ale nie namawiaj. Niezwykle ważne jest świadectwo życia, które dajesz. Niech przyjaciółka widzi, jak Ty żyjesz wiarą, jakie to źródło radości, jak różnisz się od niektórych narzekających, obgadujących itd.  Jeżeli teraz chodzi z przyjaźni do Ciebie, to już jest sukces.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione