nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 17.11.2015 14:00

Nie nasza decyzja

Koleżanka wybiera się do renomowanego gimnazjum. A ja słyszałam, że tam jest bardzo wysoki poziom i jedna dziewczyna dostała jedynkę z angielskiego, chociaż w podstawówce miała najlepsze oceny. Muszę ją ostrzec. No i martwię się, jak sobie poradzimy w gimnazjum. Szóstoklasistka

Myślę, że wszystkie sobie poradzicie w gimnazjum. Jeśli ktoś się rzetelnie uczy, stara się wszystko zrozumieć, jest aktywny na lekcjach, to muszą być efekty. Gimnazja nie są dla geniuszy. Nie odradzaj koleżance wybranej szkoły, bo to jej życie i jej decyzje. Możesz jej raz, ale tylko raz powiedzieć, że słyszałaś o bardzo wysokich wymaganiach w tej szkole. Ale każdy uczeń tylko ze swoją rodziną podejmuje decyzję na temat kolejnej szkoły. Nie powinnaś się też zbytnio przejmować tym, co będzie dopiero od września. Bywa, że słabi uczniowie nagle skokowo się rozwijają, uczą się lepiej, bywa też odwrotnie, że ktoś na początku jest zagubiony, ma kilka wpadek. Lecz po pół roku każdy już zna i rozumie wymagania.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione