nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 21.10.2015 12:00

Brak efektów

Uczyłem się do sprawdzianu prawie 3 tygodnie. Myślałem, że umiem na 5. Dostałem jednak 3, a kolega, który uczył się tylko kilka dni i myślał, że dostanie 1, a dostał 4. Czemu jest tak niesprawiedliwie? Czemu tak układa sie los?. Nie chcę w to mieszać Pana Boga, ale chyba jednak ma coś z tym wspólnego czyż nie? Nastolatek

Przeczytałam Twój list i pomyślałam, co by to było, gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty. Jaki stosunek do Pana Boga powinni mieć wszyscy ludzie, którym na przestrzeni dziejów przyszło żyć w czasach wojen, gdy tracili bliskich, cały majątek, przeżyli tortury, upokorzenia, straszliwe chwile. Kilku moich wujków za nic nie chciało opowiadać o wojnie, bo za dużo tam widzieli. Znajoma przeżyła obóz koncentracyjny i nigdy nie oskarżała o to Pana Boga. Przybywają do Europy wierzący chrześcijanie, na całym świecie giną za wiarę wierzący i z tego powodu nie odsuwają się od Boga. Gdyby myśleli tak jak Ty, dawno odeszliby od Boga. Poczytaj chociaż streszczenie księgi Hioba. Ale jeśli chodzi o Twoją sytuację, to jest kilka możliwości:

- kolega jest bardzo zdolny, a Ty nieco mniej. To nie sprawa Boga, to geny

- ale możliwe, że jednak Twój system nauki ma jakiś błąd, a kolega tego błędu uniknął

- może zjadł Cię stres, może pewność siebie, a on szedł na luzie, że mu się nie uda no i było inaczej

- może żadna z tych teorii nie pasuje. Po prostu jemu pytania siadły, a Tobie nie siadły  i mieszanie do tego Pana Boga jest trochę niepoważne.

Porażki też należą do życia. Ważne, że materiał umiesz, tematy rozumiesz. Niesprawiedliwe wyniki to coś, co zdarza się uczniom i studentom. Nie trzeba się tym aż tak zamartwiać. Ważne, że sprawdzian zaliczony. No i jeszcze kto wie, może kolega uczył się równie mocno, tylko się nie przyznał.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione