nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 10.10.2015 16:00

Podstępne lenistwo

Nic mi się nie chce. Nie chce mi się uczyć, chodzić do szkoły, spotykać ze znajomymi. Najchętniej nie robiłabym nic, choć w sumie niezupełnie. Pragnę zacząć pisać bloga. Tyle tylko że chcę pogodzić naukę (mam jeszcze w tym roku egzaminy gimnazjalne) z pasją. Muszę najpierw znaleźć jakąś motywację do nauki. Pierwsze trójki zagościły już w dzienniku. Co robić? Niepewna

Odpowiadam krótko- nie rozczulaj się nad sobą, tylko weź się natychmiast do nauki. I to szybko, póki nie narosły duże zaległości. Już dzisiaj zrób plan na najbliższy tydzień i zacznij nadrabiać to, co straciłaś przez lenistwo. Przecież nauka i pisanie bloga nie stoją do siebie w sprzeczności! Mnóstwo osób łączy swoje pasje z normalną nauką. Im więcej ma się zajęć, tym lepiej organizuje się pracę. Przecież są młodzi, którzy jednocześnie chodzą do szkoły masowej i muzycznej, mają codziennie zajęcia do wieczora. Osoby trenujące bardzo wiele czasu poświęcają na sport. Są  też przeróżni hobbyści, którzy świetnie to łączą. Zaatakowało Cię zwyczajne i pospolite lenistwo, które ukryło się pod płaszczykiem pisania bloga. Pisz, ale zrezygnuj z czegoś, co zabiera Ci sporo czasu, a nie daje korzyści.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione