nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 28.09.2015 22:00

Już nie przysięgaj

Nękał mnie ciągle pewien grzech. Byłem tak zły na siebie, ze przysiągłem Panu Bogu, że już go nie popełnię, ponieważ bardzo chciałem poprawy i sądziłem, że gdy przysięgnę, to będzie mi łatwiej. Jednak dziś znowu popełniłem ten grzech, mimo ze próbowałem się hamować. Czy Pan Bóg mi to wybaczy? Czy mam się wyspowiadać z przysięgania i niedotrzymania? Nastolatek

Tak, zapewniam Cię, że Pan Bóg Ci wybaczy. Lecz z niedotrzymania przysięgi i niepotrzebnego przysięgania wyspowiadaj się. Pan Bóg dobrze wie, że tego grzechu nie chcesz. Ale też Pan Bóg wie, że jesteś zbyt słaby, by się go teraz pozbyć. Pokora polega na tym, by nad sobą pracować, ale mieć świadomość, że jest się słabym Gdyby mocne postanowienie poprawy działało w 100%, to ludzie w wieku  średnim byliby bez grzechu, a tak nie jest. Zapamiętaj, że upadki są po to, by się podnosić. Rekolekcjonista ostrzega, że można się od jakiegoś grzechu uwolnić nawet na rok i gdy człowiek się cieszy, rozpiera go duma, to nagle łup i znowu wpadka. Skupiaj się na dobru, a nie na upadkach. Głowa do góry, bądź odważny i wyciągnij z tego wniosek, by więcej nie przysięgać.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione