nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 10.09.2015 22:00

Straszne kartkówki

Niedługo zaczną się kartkówki, a ja już drżę. Bo uczę się solidnie, a wyniki mam słabe. Jestem prawie zawsze pewna, że dostanę lepszą ocenę. Co koleżanki piszą, czego ja nie piszę? W zeszłym roku ciągle miałam przez to doła, a teraz już na myśl o pierwszych kartkówkach mnie paraliżuje. Licealistka

Problem rozumiem. Żeby go rozwiązać, potrzebny jest jeden element do uzyskania pełnego obrazu! Zapytałaś w liście do mnie "co one piszą w kartkówkach, czego ja nie piszę?" Przecież odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zapytaj je. Ja rozumiem, że jesteś ambitna, że środowisko dziewczyn bywa zawistne, zazdrosne i plotkarskie, ale ja bym zapytała. A jeszcze lepiej, gdybyś do kolejnego sprawdzianu uczyła się z którąś koleżanką. Bo może coś nawala w Twoim systemie nauki. To może być jakiś drobiazg. Tylko koleżanka może Ci to wyjaśnić. Jeśli jednak w Twojej klasie są osoby tak zawistne i nieprzyjazne, że nikt Ci nie pomoże, to przecież są konsultacje dla uczniów, można podejść na przerwach i o tym problemie porozmawiać z nauczycielem przedmiotu. Rozumiem, że masz doła. Ale bardzo łatwo z niego wyskoczyć. Trzeba troszkę pomniejszyć swoją ambicję i poprosić o pomoc.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione