nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 27.08.2015 14:00

Jak odmówić?

W czasie wakacji sporo czasu spędzaliśmy całą grupą na basenie, na grze w siatkówkę, na rowerach. Przyczepił się do mnie jeden z kolegów, ale ja go nie chcę, nic nie czuję, nie chcę żadnego chodzenia. Ale on ciągle prosi, dziewczyny się dziwią, że ja go nie chcę i już nie wiem, co mam robić. 14-latka

Absolutnie nie zgadzaj się na chodzenie! Jesteś chyba przeuroczą i kulturalną dziewczyną, która nie potrafi odmawiać. Musisz się jednak tego nauczyć. Nie można udawać uczucia, bo to krzywdzi i powoduje wiele problemów. Powiedz mu to. Powiedz mu też, że nie chcesz z nikim chodzić, że masz na to czas, że do tworzenia pary potrzebne są dwie zakochane osoby. Wyjaśnij mu, że za swoje uczucie się nie odpowiada. Więc Ty nie odpowiadasz za to, że nic nie czujesz. Nie miej pretensji do niego, że Cię prosi i jest uparty, wytrwały, ale nie możesz się zgodzić, bo nic nie czujesz, bo nie chcesz. Podejrzewam, że po Twojej odmowie, zacznie wkrótce prosić kolejną dziewczynę. Bo po prostu on chce się przekonać, co w tym ciekawego, chce się też popisać przed kolegami. Odmowa nie jest niczym złym, bądź stanowcza, bo to dla Twojego i jego dobra. Jednocześnie nadal bądź jego koleżanką, o ile się nie obrazi. Jeśli nawet, to szybko mu minie.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione