nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Radio Watykańskie/ps

dodane 17.08.2015 10:31

200 lat temu urodził się św. Jan Bosko

Z tej okazji na tzw. „Wzgórza Don Bosko” przybyło 10 tys. osób.

„Wzgórza Don Bosko” to sanktuarium położone 35 km od Turynu. Wybudowano je w miejscu gdzie urodził się i dorastał św. Jan Bosko. Połowa uczestników święta to młodzi z całego świata, którzy już od kilku dni uczestniczyli w Światowym Spotkaniu Ruchu Młodzieży Salezjańskiej. Podczas spotkania uczestnicy mieli między innymi okazję wysłuchać świadectwa salezjanów pracujących w Syrii.

Uroczystą Mszę odprawiało 400 kapłanów. W kazaniu przełożony generalny salezjanów Don Ángel Fernández Artime przypomniał, że św. Jan Bosko zawsze służył najsłabszym i opuszczonym: „Był on bożym człowiekiem, człowiekiem z sercem Dobrego Pasterza, który bardzo poważnie traktował słowa Jezusa: ‘Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich’. Wiemy dobrze, że dla Jezusa, i tak samo dla Don Bosko, ci „wszyscy”, to przede wszystkim ci najmniejsi i pokrzywdzeni. Nasz założyciel w sposób szczególny służył „najbiedniejszym, porzuconym i znajdującym się w niebezpieczeństwie”, jak nam napisał Ojciec Święty w swoim liście z okazji 200-lecia urodzin św. Jana Bosko. Te słowa Papieża niech będą dla nas programem na dziś i na jutro” – powiedział Don Ángel Fernández.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione