nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 17.08.2015 22:00

Nuda- maruda

Mam dosyć tego, że do końca wakacji siedzę w domu czyli na wsi. O co tu można jeszcze robić? Tej chwili nie ma ani jednej rówieśniczki! 13-latka

Najważniejsze, to aktywne spędzanie czasu, a o to u Ciebie nie trudno. Ozdabianie ogrodu, malowanie płotu, przetwory na zimę to tylko podstawoe sprawy. Zawse można komuś w sąsiedztwie pomóc, szczególnie starym, samotnym, młodym mamom. Do tego książki, o nie nie jest trudno. Internet to wielka skarbnica wiedzy, ucz się z niej mądrze korzystać. Pomyśl też, czego od kogo możesz się nauczyć. Może są ciekawe przepisy na ciasta, na przetwory, pytaj, zapisuj. Mam sąsiadkę, lat 92, która cudownie piekła. Zapisałam sobie najlepsze jej przepisy. Moja ciocia cudownie szyła. Tak żałuję, że gdy byłam nastolatką, to nie chodziłam do niej, by mnie tej pięknej sztuki nauczyła. Owszem, trochę wyjaśniała, ale za mało. Inne moje ciocie robiły na drutach piękne swetry. Jedna jeszcze żyje, ale niedowidzi, nie pokaże mi tych wzorów. Wykorzystaj miejsce, w którym mieszkasz. Jeśli jest we wsi jakaś kapliczka, to o nią dbaj. Szukaj ciekawych zajęć. Jeśli masz psa, wychodź z nim na dalekie spacery. Koniecznie przeczytaj Anię z Avonlea- ona też mieszkała na wsi, nigdzie nie wjeżdżała, a każdy dzień miała wypełniony po brzegi.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione